Kişisel Web Sitenizi Kuruyoruz

Kişisel Web Sitenizi Kuruyoruz

Web tasarım ajansı olarak güncel webtasarım trendlerini kullanarak amacına uygun benzersiz çözümler üretiriz. Kullanılabilirlik, düzen ve kullanıcı deneyimi gibi önemli faktörlere dikkat ederek müşterilerimiz için sade, şık bir tasarım oluşturmaya özen gösteriyoruz.Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Müşterilerimizin web sitelerin de vermek istediği mesaja estetik süslemeler katarak harika sonuçların elde edilmesini sağlıyoruz. Kaliteli bir web sitesinin firmanızın prestijini arttıracağından emin olabilirsiniz. Web siteniz ile potansiyel müşterilerinizi doğrudan bilgilendirebilir ve geniş kitlelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Web sitesi ürünlerinizin teknik özelliklerini, fiyatlarını, resimlerini ve videolarını yayınlayabileceğiniz, ürünlerinizin tanıtımını yapabileceğiniz sanal şubenizdir. Unutulmaması gereken bir nokta ise, web sitenizin sizin internetteki yüzünüz olduğu ve doğru şekilde hazırlanmadığı taktirde müşterilerinizi kaybetmenize neden olabileceğidir.

PROFESYONEL WEB TASARIM

Profesyonel web tasarımı yaparken izlediğimiz aşamalar şunlardır;
Kişi sektörü ve istenilen web sitesi analiz edilir.
Profesyonel web kurulumunu yapacağımız kişinin taleplerine uygun tema önerilir.
Rakip web siteleri analiz edilir.
Kurulum aşamasına geçilir, firma ile sürekli irtibat kurularak bilgi alışverişinde bulunulur.
Profesyonel web sitesi hazırlanırken seo (Arama motoru optimizasyonu) dikkate alınır. Seo uyumlu tasarım hazırlanır.
Hazırlanan site profesyonel bir şekilde  tarafından hazırlanan içerik yönetim sistemine ( entegre edilir.
Site yayına hazır hale getirildikten sonra kişi ile görüşülür ve yayına alma kararı alındıktan sonra web sitesi yayınlanır.
Web sitesi yayına alındıktan sonra kişi tarafında websitesi bölümünde görevli çalışanlara sistem hakkında detaylı bilgi ve eğitim verilir.

Domain & Hosting 1 Yıllık Hediyeli olarak 100$+ kdv den başlayan fiyatlarla.

Google Hizmetleri
Google reklamları satışlarınızı arttırmada en etkili yöntemdir.

Profesyonelce hazırlanmış bir Google reklam kampanyası ile iş potansiyeliniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır. Google reklamları, yeni müşteriler arayan ama bunun için yeterli zamanı ve bütçesi olmayan firmalar için yüksek oranda etki sağlar.

Geleneksel pazarlama kanallarından daha yüksek oranda ölçülebilirlik sağlar.

Geleneksel reklamlardan farklı olarak Google reklamlarınızın anahtar kelimeler aracılığı ile ne kadar gösterim ve ziyaretçi aldığını bilir, yaptığınız harcamaları kontrol altına alabiliriz. Ayrıca web sitenizin iletişim ya da sipariş sonlandırma sayfalarına eklenecek kodlar yardımı ile reklamlarınız üzerinden gelen dönüşümleri takip edebilirsiniz. Esnek reklam seçenekleri ile istediğiniz kitleyi hedefleyebilir, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı sektörünüze, ürün ya da hizmetinize uygun olarak özelleştirilebilirsiniz. Lokasyon, zaman dilimi, dil ya da tarayıcı gibi hedefleme ayarları ile hedef kitlenizi daraltarak tüm internet kullanıcılarına ulaşmak yerine işinizle alakalı kullanıcılara reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Reklamlarınız birçok Google ürünü ile etkileşimdedir.

Google’ın milyonlarca web sitesini kapsayan içerik ağı, blogları,YouTube videoları, Gmail ve mobil uygulamaları sayesinde reklamlarınızı birçok Google ürününe hedefleyebilirsiniz. Bu sayede sadece arama sonuçlarında değil aynı zamanda neredeyse tüm internete yayılabilir, marka farkındalığı yaratabilirsiniz.

Rakipleriniz de burada!

İşletmenizin fark edilmesini sağlayın

Google Rehber ile rakiplerinizden farklılaşmak için işletmenizin çalışma saatlerini, fotoğraflarını ve videolarını ekleyin. Google Rehber’den en iyi şekilde yararlanmak, müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Müşterilerinizle bağlantı kurun
Google Rehber’de olmak, kullanıcıların işletmenizi Google’da kolayca bulmasını ve size ulaşmasını sağlar. Bu sayede kullanıcıların sizi sosyal ağlardaki arkadaşları ile diğer kullanıcılara önermesi kolaylaşır.

Kendinizi ifade edin
Google organik arama sonuçlarında yer alıyordunuz ama kendinizi iyi ifade edemediğinizi mi düşünüyordunuz? Google Rehber’in benzersiz açıklama özelliği ile işletmenizi, ürünlerinizi/hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatın.

İşletme bilgilerinizde iyileştirmeler yapın
Google Rehber’den faydalı sonuçlar elde etmek istiyorsanız işletmenize ait bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Adres bilgilerinizi, telefon numaranızı, posta kodunuzu ve e-posta adresinizi kontrol ediniz.

Rehber kaydınızı reklamlarınızla birleştirin
Yer uzantıları, müşterilerizin işletmenizle iletişim kurmasına yardımcı olmak için işletmenizin adını, adresini ve telefon numarasını reklamınızla birlikte gösterir. Yer uzantılarını aktif hale getirmek için ekibimizle iletişime geçin

Ürün ya da hizmetinizle ilgili Google’da birkaç kelime ile arama yapın, rakiplerinizin arama sonuçlarında reklam verdiklerini göreceksiniz. İnternet kullanımının bu derece arttığı bir zamanda rekabette arka planda kalmayı göze alıyor musunuz?

Anahtar Kelime Analizi Nedir ?

Herkese merhabalar! Bugünkü blog yazımızda çoğu kişi tarafından merak edilen ve bir hesaplaması var mıdır diye sürekli araştırılan bir konuyu ele alacağız; Google’da ilk sayfada çıkmak.

2017 yılından itibaren SEO’da bazı şeylerin kökten değiştiğini söyleyebiliriz. SEO’nun Doğru Bilinen Yanlışları yazı serimizde bahsettiğimiz üzere artık “Linki aldım, arkama yaslandım.” devri bitti. Arama motoru yazılımları her geçen gün daha akıllı yapılarla karşımıza çıkıyorlar. Bu akıllı yapıların artık kullanıcı davranışlarını takip ettiğini, bu davranışlara göre sıralama faktörleri geliştirdikleri de yadsınamaz bir gerçek. Peki daha karmaşık bir hal alan SEO’da, ilk sayfada yer almak için neler yapmak gerekiyor?

KULLANICILARINIZ İÇİN SİTE OLUŞTURUN!

Yukarıdaki paragrafımızda arama motoru yazılımlarının kullanıcı davranışları üzerinden siteleri çeşitli faktörler üzerinden değerlendirdiklerini yeniden belirtmekte fayda var. Bu nedenle sitenizi kullanıcılarınızın rahat bir şekilde kullanabileceği, istediği bilgiye en kısa sürede ulaşabileceği bir şekilde düzenlemelisiniz. Site içi mimarinizi oluştururken bu noktaya dikkat ederseniz aslında SEO uyumlu bir yapı için de ilk adımı atmış olacaksınız.

ANAHTAR KELİME ANALİZİNİZİ YAPIN!

Organik trafik anlamında iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız kullanıcılarınızın arama yaptığı anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Direkt olarak ilk sayfayı hedeflediğiniz kelime veya kelimelerle birlikte long-tail diye tabir ettiğimiz uzun öbekli arama sorgularını da hedeflemelisiniz. Bunun için Google’ın anlık sorgu sonuçlarını da inceleyebilirsiniz.

Yukarıda gördüğümüz arama sorgularında Google’da ilk sayfa için;

“Google ilk sayfada çıkmak”, “Google’da ilk sırada çıkmanın yolu”, “Google’da ilk sayfada nasıl çıkılır”, “Google’da ilk sırada çıkmak için” gibi arama sorgularının da yapıldığını görüyoruz. İçerik ürettiğiniz bir anahtar kelime ile ilgili araştırma yaparken bu kelimeleri de içeriğinizde kullanmanız size fayda sağlayacaktır.

SİTE İÇİ SEO’NUZU EKSİKSİZ YAPIN!

Arama motoru yazılımları son yayınladıkları güncellemeler doğrultusunda yeni yayına giren, mevcut SEO operasyonlarını yürüten siteler için açık bir mesaj vermeye başladılar; “Site içi SEO’nuzu tamamlamadan operasyonlarınıza başlamayın!”

İlk maddede belirttiğimiz kullanıcılar için sitenizi optimize etmeniz yönünde salık verdiğimiz konuları iyi incelemelisiniz. Gün geçtikçe artan internet sitesi sayısı nedeniyle, arama motoru yazılımlarının yükü de artıyor. Bu nedenle arama motoru yazılımlarının işini teknik tarafta ne kadar kolaylaştırırsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

SİTE İÇİ İÇERİKLERİNİZİ OPTİMİZE EDİN!

Anahtar kelime analizinin ardından site içi içeriklerinizle ilgili planlama yapmanız gerekiyor. Kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına çözüm bulan, arama yaptıkları konularla ilgili en iyi bilgiyi bulabilecekleri içerikleri üretmeniz ve sunmanız gerekiyor. “Özgün içerik” diye tabir ettiğimiz ve kullanıcılar için üreteceğiniz içeriklerde neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiyi, bu konu üzerine yazdığımız yazımızı okuyarak uygulayabilirsiniz. Kullanıcılar için içerik üretirken SEO anlamında da dikkat etmeniz gereken nokta, anahtar kelime yoğunlukları. Burada yapmanız gereken, sadece anahtar kelimeleri kullanarak spam içerikler üretmek değil, en iyi şekilde kullanıcıya hitap eden içerikler üretmek. İyi bir içerik ürettiğinizi düşünüyorsanız ve anahtar kelime yoğunluğunuzu öğrenmek istiyorsanız konu ile ilgili olarak anahtar kelime yoğunluğunu ölçen araçları kullanabilirsiniz.

Artık Google, kendisinin kullanıcıya en hızlı en iyi bilgiyi sunmak için çalıştığı gibi, sitelerin de bu doğrultuda çalışmasını istiyor ve buna göre sıralama faktörlerini belirlediğini söylüyor!

RAKİPLERİNİZİ BELİRLEYİN VE ANALİZ EDİN

Site içi SEO’nuzu eksiksiz bir şekilde planladınız, anahtar kelime analiziniz gerçekleştirdiğiniz, kullanıcılar doğrultusunda sitenizi optimize ettiniz. Peki rakiplerinizi takip ediyor musunuz? Hangi SEO değerlerine sahip olduklarını, hangi anahtar kelimelerde pozisyon aldıklarını güncel olarak inceliyor musunuz? Link aldıkları siteleri, nasıl link aldıklarını tespit edebiliyor musunuz?

İşte yukarıda yönelttiğimiz tüm soruların cevabı için rakiplerinizin SEO değerlerinden başlamak üzere, site içi SEO performansında sizden hangi noktalarda önde, hangi değerleri daha yüksek ve hangi anahtar kelimelerden trafik alıyorlar bunları analiz etmeniz gerekiyor. Bu konuda yine SEO araçlarını tanıttığımız yazıdan yola çıkarak çeşitli veriler elde edebilirsiniz. Çözüm ortaklarımızdan Searchmetrics, Moz ve Majestic’i kullanarak yukarıda anlattığımız verileri elde edebilirsiniz!

İLK SAYFA İÇİN REKABET ORANLARINI BELİRLEYİN!

Bu kısımda bahsedeceğimiz rekabet oranı belirleme konusu aslında Türkçe kaynakları incelediğimizde tam cevabını bulamadığımız bir nokta. Rekabet oranlarını belirlemek için çeşitli araçları kullanabilirsiniz;

MozBar ile arama sonuç sayfalarının SEO değerlerini hesaplamak
Mozilla ve Chrome kullanıyorsanız MozBar eklentisini indirerek, eklentiyi çalıştırdıktan sonra arama yaptıktan sonra sonuç sayfasında çıkan ortalama değerleri alabilir ve bir çıkarımda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak detaylı bir yazıyı ilerleyen haftalarda yayınlayacağız.

2. Anahtar kelime araçları ile rekabet oranını ölçmek

Bu noktada Searchmetrics ve Keyword Finder ile rekabet oranlarını elde edebiliriz.

Yaz döneminin yaklaşması ile birlikte rekabet oranı yükselecek olan “Tatil” kelimesi ile ilgili bir analiz yapalım. Yukarıda Searchmetrics üzerinden “Search Volume Spread” kısmında yıl içinde aranma popüleritesini görebiliyoruz. “Competition” ile kelimenin rekabet oranını %84 olarak görüyoruz.

Keyword Finder üzerinde yaptığımız analizde ise;

Arama trendlerinin yaza doğru arttığını görüyoruz. “SEO” kısmında yer alan 100 üzerinden 40 puan olarak bir rekabet oranı görünüyor. Google SERP alanında görünen tatil.com’un sıralama açısından SEO rekabet oranının 78 olduğunu görüyoruz.

NOT: Güncel Verilerinizi Sürekli Olarak Takip Edin!

Google’da ilk sayfada çıkmak için yürüttüğünüz SEO operasyonlarında mutlaka aylık olarak verilerinizi takip etmeli ve not etmelisiniz. Zira analitik verileri incelemeden yol haritanızı şekillendirmeniz mümkün değil. Arama motoru yazılımlarının yayınladığı güncellemeleri takip etmeli ve mevcut durumunuzu sürekli olarak incelemeniz gerekiyor. Bunun için;

Searchmetrics üzerinden SEO Görünürlüğünüzü, hangi pozisyonlarda sıralamalara girdiğinizi, hangi noktalarda düşüş yaşadığınızı, site içi SEO performansınız gibi verileri kontrol edebilirsiniz.

Moz üzerinden domain ve sayfa otorite değerlerinizi kontrol edebilirsiniz.
Majestic üzerinden Trust ve Citation Flow değerlerinizi kontrol edebilir, aldığınız-silinen güncel linklerinizi ve anchor text dağılımlarınızı takip edebilirsiniz.
Link Research Tools üzerinden aylık olarak zararlı link analizinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Responsive Tasarım

ünümüzde üzerinde durulması gereken konulardan biri de Google’ın mobil öncelikli SEO uygulaması. Google, kullanıcıların mobil aramalara yönelmesinden dolayı ve bu trendin önümüzdeki yıllarda daha da yaygınlaşmasından dolayı mobil sitelere mobil aramalarda daha fazla önem vermeye başladı.

Tabii ki iyi sonuç veren ve arama sorgularına daha iyi yanıt verene masaüstü siteler yine arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaya devam ediyor; fakat mobil siteler de bu noktada önemli bir yere sahip oluyor.

m.siteadı.com gibi ”m” uzantılı mobil siteler bu noktada tavsiye edilmiyor. Bunun yerine responsive olarak bilinen farklı cihaz boyutlarına uyumlu olan site tasarımları daha çok tavsiye ediliyor. “M” uzantılı siteler kopya içerik yaratmaya ve canonical URL sorunları nedeniyle mobil SEO’da sıkıntılara neden olabiliyor.

Bu sebeple de mobil uyumlu bir site tasarımınızın olması mobil SEO çalışmalarında sitenizin değerini daha üst sıralara çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Mobil site seo çalışmaları için bir önceki makalemize yanda ki linkten bakabilirsiniz.

Mobil uyumluluk

Her SEO uzmanı kendi SEO tekniklerini geliştirebildiği gibi standart haline gelmiş bazı teknikler mevcuttur. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir: Sadece belirli anahtar kelimeleri hedeflemek yerine, daha geniş kapsamlı ve daha düşük aranma hacimli kelimeleri hedeflemek. Kullanıcı etkileşimini arttıracak, güncel web ve mobil teknolojilerine uygun bir tasarıma sahip olmak. Arama motorları için değil, kullanıcılarınız için ilgi çekici, paylaşılabilir içerik üretmek. Alakasız içeriklerden kaçınıp, hedef kitlenize odaklanmak. İçeriklerinizde video, görseller, infografikler, dokümanlar gibi zengin medya kaynakları kullanmak ve önemli kısımları ön plana çıkarmak. Tam eşleşen anahtar kelimeler yerine, çok çeşitli kelimelerden link almak Popüler sosyal ağları aktif olarak kullanmak.

Sitelerin mobil kullanılabilirliği ve mobil öncelikli indekse uygunlukları da featured snippets için büyük önem taşıyor. Semrush verilerine göre, featured snippets’ta listelenen içeriklerin %93’ü mobil uyumluluk testini geçiyor. Sayfalarımızın mobil öncelikli indekse uygunluğuna ekstra önem vermenizi öneriyoruz.

Table etiketi içeren ve featured snippet’ta sıralanan sayfaların sayısının diğer sayfalardan %21.7 daha fazla olduğunu görüyoruz. Mutlaka Featured Snippets’ta yer almasını istediğimiz içerikler Table içerisinde kullanılmalı.

Seo Nedir ?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), her sitenin arama motorlarında yükselmesi için gereken bir destek gibidir. Site ziyaretçilerinin çoğunluğu arama motorlarının % 97sini oluşturmaktadır. Arama motorlarında bu gücü bilenler SEO araştırmasıyla arama motorlarına önem vermek istiyor. Özellikle de web sitelerinden kazanç elde etmek isteyenler bu SEO desteğini kullanarak sitelerini daha da değerli bir konuma getirmektedirler.

Zamanla, İnternet kullanımı da artıyor ve paralel olarak bir sektördeki web sitelerinin sayısı da artıyor ve SEO artık bir zorunluluk gibi görülüyor. Sitenizi arama motorlarında güncellemek istiyorsanız, arama motoru optimizasyonu çabalarımız hakkında daha fazla bilgi için iletişim bilgileri aracılığıyla uzmanlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu Sektör Neden Önemlidir?

SEO oldukça önemli ve gün geçtikçe yükselen bir sektör içindedir. Çünkü, ürününüzün satışını yapmak veya hedef kitlenize ulaşmak için bir web siteniz varsa, arama motorlarına, kullanıcıların ilk sayfada aradığı kelimelerle ulaşmak istersiniz ve ilk olmanız gerekir. İşte SEO burada aktif olur.

İnternet kullanıcıları genellikle arama motorlarının aradıkları içerik veya ürünleri aradıkları sitelere üye olur. SEO’dan destek alınması gerekir. Çünkü SEO bir uzman sektör ve bir avantaj olabilir, ancak aynı zamanda akıllıca kullanılmaz ise büyük hasara da neden olabilir.

Bir web sitesi açmayı planlıyorsanız, web sitenizi açmaya karar verirseniz, SEO şirketiyle yapılan bir anlaşma işinizi büyütmenize ve daha fazla para kazanmanıza da yardımcı olur.

Her Gün Artan Değer

Dünyada, hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı internette karşılıyoruz: İnternet ile hayatımızın her anına ihtiyacımız var: bankacılık, yemek tarifleri, giyim ihtiyaçları, toplantılar ve devlet kurumları ve organizasyonları, eğlence, haberler ve ihtiyaç duyduğumuz her şey ile takip eylemleri bu alanda gözler önünde olmaktadır. İnternette rahatça yükselmek, tanınmak, daha çok para kazanmak ve hatta fenomen olmak için buna ihtiyacınız vardır. İhtiyaçlarınızı daha hızlı ve kolay karşılayabilirsiniz.

Yaşamımızın her alanında ihtiyacımız olan internet, yıllardır büyüyen ve yıldan yıla gelişen SEO endüstrisinde muzaffer bir kapıdır. SEO şirketleri, web sitelerinde rekabet etmekte ve SEO sektörünün kar potansiyelini arttırarak, iş potansiyelini de aynı oranda arttırmaktadır ve çevrimiçi para kazanmak isteyen herkesin ilgisini çekmektedir.

Canonical Url Nedir?

Bu günkü yazımızda Canonical Url ve kavramlarından bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere aynı içeriğe birden fazla url’den giriş yapılması web sitelerinin korkulu rüyası olmasının yanı sıra “duplicate content” olarak algılanarak kopya içerik yaptırımlarına neden olabilmektedir.

Aynı içeriğin birden fazla url ile ulaşımında kullanarak sitenize koruma altına alabileceğiniz SEO uyumlu etiket olan Canonical Url’de işte tam bu süreçte işimize yarıyor. İçerik ve link bazlı çakışmaların önüne geçmek için kullanılan SEO uyumlu link yapısı Canonical Url aynı zamanda meta taglara benzerliği ile de ön plana çıkan Rel Canonical olarak da kullanılabilir.

Canonical Etiketi Nedir?

Arama motorları tarafından aynı içeriğin iki farklı link yapısı ile ulaşılması sonucunda örümceklerin hangi linki baz alacağını rel canonical etiketi ile belirtmemizi sağlar.

Örneğin 2 farklı linkimiz bir kategori sayfasına ulaşıyor olsun.

tatoglubilisim.com/eticaret-blog
tatoglubilisim.com/eticaret-blogu

Bu iki sayfanın içerik olarak aynı olması ve bizim sadece 1. Linkte göstermek istediğimiz bir widgetten dolayı 2 linke çıkarmamız gerektiğini düşünelim.

Asıl olarak arama motorlarının /teknoloji-haberleri linkini baz almasını istiyorsak 1. Linkteki meta taglara arasına rel canonical etiketini de eklememiz gerekmektedir.

<link rel=”canonical” href=” tatoglubilisim.com/eticaret-blogu ” />

Bu şekilde arama motoru örümcekleri /teknoloji-haber linkine ulaşsa dahi bu url’in bulunduğu linki değil rel etiketi ile verilen /teknoloji-haberleri url’ini baz alacaktır.

Canonical Etiketi Nasıl Kullanılır?

Canonical etiketi, yinelenen (kopya) içeriği probleminin önüne geçmek için kullanılan hızlı bir yöntemdir. Sitenizde bir veya birden fazla bağlantıda kopya veya benzer içerikler varsa bir içeriği ana içerik olarak belirleyip diğer içeriklerinizi canonical etiketiyle bu içeriğe bağlamak kopya içerik sorununun önüne geçecek ve sayfanızın değeri artacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi arama motoru örümceklerinin baz almasını istemediğiniz linkler içerisinde kodlama kısmında diğer meta tagların altında yer verebilirsiniz.

Eğer ki WordPress alt yapısını kullanıyorsanız Yoast plugini bu isteğinizi kendisi otomatik olarak yerine getirmektedir. Eklentiyi kurmanızın ardından hangi sayfa/yaz için canonical url oluşturarak baz alınacak linki iletecekseniz düzenle dedikten sonra en altta bulunan Yoast ayarlarından kolaylıkla yapabilirsiniz.

Aynı İçerik ve Link Yolu Nasıl Tespit Edilir?

Eğer ki bir içeriğinizin site içerisinde aynı içerikten farklı bir link yolu olduğunu düşünüyorsanız sizlere ücretsiz bir araç olan SEO VİEWER TOOLS sitesinin “Canonical Url Location Checker” aracını önerebiliriz. Site içerisinde yapmanız gereken şüphelendiğiniz linki kopyalamak ve “Perform Check” butonuna basmanızdır. Birden fazla linki de kontrol edebilme gücüne sahip olan araç oldukça kullanışlıdır. Ardından çıkan sonuçlara göre bazı sayfalarınızı Rel Canonical etiketi ile sitenizin sağlığını iyileştirebilirsiniz.

Altın İpucu : Tüm linklerinizi tek tek kontrol etmek uzun süre alabileceğinden sitemap.xml linkinizden tüm linklerinizi tek seferde kontrol etmeniz size zaman kazandıracaktır.

Hazır web tasarımları için TIKLAYINIZ

Referanslarımız için TIKLAYINIZ